PODZIĘKOWANIA OD KLIENTÓW

Odtwórz wideo
Małgorzata Leszczyk
Rzecznik Praw Dziecka złożył skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego wedle wniosku i projektu naszej Kancelarii w sprawie wyroku sądowego, sprzecznego z dobrem małoletnich dzieci. Sprawa nosiła wszelkie znamiona beznadziejnej, a jednak ciężka praca całego Zespołu, doświadczenie i ogromna determinacja przyniosły sukces.
Odtwórz wideo
Joanna M.
W tej sprawie udała nam się rzecz rzadko spotykana w Sądzie Najwyższym. Po wstąpieniu do sprawy naszej Kancelarii, Sąd Najwyższy wstrzymał naszemu Klientowi wykonanie kary pozbawienia wolności, którą ten odbywał w Zakładzie Karnym i zwolnił Klienta do domu.
Ta decyzja miała solidne uzasadnienie, albowiem dopatrzyliśmy się bezwzględnej przyczyny odwoławczej, związanej z prawem do sądu ustanowionego ustawą.
Odtwórz wideo
Mariusz Maliszewski i Renata Drewicz
W sprawach spadkowych i majątkowych, gdzie osoby uprawnione muszą w Sądzie podzielić się majątkiem, często dochodzi do pokrzywdzenia i niesprawiedliwości. Bywa, że stan prawny zmieniał się …siedemnastokrotnie, a do tego trzeba stosować przepisy kilku ustaw. Nawet sędziowie czasem gubią się w tym gąszczu przepisów, dlatego o sukcesie sprawy przesądza na ogół doświadczenie prowadzącego ją adwokata. Skargę kasacyjną w tej sprawie opracowywali dwaj doktorzy nauk prawnych z naszej Kancelarii, w tym jeden z 35-letnim doświadczeniem w prawie nieruchomości, co przełożyło się na sukces, bo Sąd Najwyższy dał się przekonać sile naszych argumentów.
Odtwórz wideo
Henryk Szymczak  – wybitny fizyk, profesor, pomnikowa postać, człowiek wielce zasłużony dla Polskiej nauki.
Został oskarżony przez Instytut Pamięci Narodowej o bycie kłamcą lustracyjnym. Nikt nie wierzył, że w dzisiejszej sytuacji w wymiarze sprawiedliwości można wygrać w Sądzie z takim KILLEREM jak IPN, ale Kancelaria Adwokacka dr Iwony Zielinko udowodniła po raz kolejny,
że można wygrać sprawę beznadziejną i przywrócić godność Wielkiemu Człowiekowi. Nie było łatwo, ofiary pojawiały się po obu stronach,
ale chociaż po drodze do sukcesu zdarzały się bitwy, ale to MY wygraliśmy wojnę!
 • W 1983 otrzymał tytuł profesora nauk fizycznych;
 • W latach 1986-1991 był dyrektorem ds. naukowych, w latach 1991-1999 dyrektorem Instytutu;
 • Od 1968 jest członkiem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, w latach 1994-1997 był jego przewodniczącym;
 • W 1991 został członkiem korespondentem, w 2007 członkiem rzeczywistym Polskiej Akademii Nauk;
 • W latach 1999-2006 był przewodniczącym Wydziału III Nauk Matematycznych, Fizycznych i Chemicznych PAN,
  w latach 2011-2012 dziekanem Wydziału III Nauk Ścisłych i Nauk o Ziemi PAN;
 • Od 1994 jest członkiem korespondentem, od 2004 członkiem zwyczajnym Towarzystwa Naukowego Warszawskiego;
 • W 1994 został doktorem honoris causa Politechniki Częstochowskiej, w 2015 otrzymał Medal Mariana Smoluchowskiego;
 • W 1997 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski;
 • Jest współautorem (wraz z Andrzejem Szewczykiem, Andrzejem Wiśniewskim i Romanem Puźniakiem) podręcznika akademickiego „Magnetyzm i nadprzewodnictwo”, wydanego w 2012 nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN.
Jakub Grabiszewski
Czasem bywa tak, że krzywda ludzka staje się prawomocna. Tak było w tym przypadku, dotyczącym człowieka o ogromnym dorobku naukowym, kulturze osobistej i wysokiej pozycji społecznej. Perfekcyjnie opracowana kasacja przyniosła efekt – Sąd Najwyższy przyznał rację doktorom nauk prawnych z naszej Kancelarii.
Odtwórz wideo
Edmund Hulsz
W tej sprawie lustracyjnej mieliśmy potężnych przeciwników: lokalną sitwę, uprzedzony Sąd i IPN, nastawiony na doprowadzenie do śmierci cywilnej naszego Klienta, prowadzącego działalność publiczną, będącą dla wielu „solą w oku”. Z uwagi na podniesione uwarunkowania, sukces pojawił się dopiero na etapie Sądu Najwyższego – wygraliśmy kasację. Ten przypadek pokazuje, że warto walczyć do końca, ale tylko
z pomocą doświadczonych w tego typu sprawach profesjonalistów.
Odtwórz wideo
Podziękowania dla lotnika za parę… setek