Wygraliśmy

Wygraliśmy – marzec 2019: skargi kasacyjne, uchylenie aresztowania, kasację wyroku

  1. Dwie skargi kasacyjne w sprawach cywilnych zostały przyjęte do rozpoznania. Jedna dotyczy sprawy spadkowej, a druga podziału majątku dorobkowego po rozwodzie.

  2. Prawomocne uniewinnienie naszego Klienta, Patryka J., od zarzutu handlu kradzionymi samochodami. Nasz Klient prowadził komis samochodowy i wśród aut nabytych za granicą znalazły się auta kradzione. Nawet autoryzowane serwisy, gdzie trafiły te auta przed znalezieniem nowego nabywcy, nie zorientowały się, że pochodzą one z kradzieży, więc niby skąd nasz Klient mógł to wiedzieć?! Musiałby być jasnowidzem! Nie przeszkodziło to Prokuraturze we wniesieniu do Sądu aktu oskarżenia. Jednak Sądy – pod wpływem naszej ofensywnej linii obrony – stwierdziły, że Prokuratura nie dowiodła winy Patryka J., uniewinniły go i zasądziły zwrot kosztów poniesionych na Kancelarię ze Skarbu Państwa.

  3. Uchylenie tymczasowego aresztowania podejrzanemu o usiłowanie gwałtu. Sprawa jest niezwykle bulwersująca, albowiem nasz Klient został posądzony przez dziewczynę, którą przez wiele miesięcy utrzymywał, o usiłowanie jej zgwałcenia w barze, w którym pracowała. W barze był zainstalowany monitoring, którego zapisy wskazują, że opisywane przez dziewczynę zdarzenie nie maiło miejsce, a jedynie doszło do szarpaniny i popychania między skłóconą parą. Problem w tym, że ani Prokuratura ani Sądy, które podejmowały decyzje o stosowaniu tymczasowego aresztowania, nie zwracały uwagi na treść zapisów monitoringu, skupiając się na relacji dziewczyny, która była sprzeczna z tym zapisem! Dopiero kiedy zmusiliśmy Prokuraturę do odtworzenia nagrania z monitoringu, tymczasowe aresztowanie zostało uchylone (po czterech miesiącach stosowania)!

  4. Uniewinnienie naszego Klienta do zarzutu udziału w grupie przestępczej, zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT. Wyrok nieprawomocny.

  5. Wstrzymanie wykonania kary w sprawie Klientki niesłusznie skazanej za handel marihuaną, gdzie została wywiedziona kasacja o wyroku.

adw. dr Iwona Zielinko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *